You’ve hit your search limit
Start your free trial to keep exploring full traffic and performance insights.
Get Started- Главная
- Бесплатная аналитика приложений
- theBetterDeal:Price Calculator
theBetterDeal:Price Calculator аналитика приложений для 11 октября
theBetterDeal:Price Calculator
- Sang Hun Pak
- Apple App Store
- Платный
- Покупки
Stop overpaying for bulk packaging and false sales. Drop in the product price, weight or serving size or quantity, and let our smart unit price calculator do the math instantly. Effortlessly compare items on a single page and save money on every grocery trip, warehouse club run, or retail shopping marketplace.
Example 1: The False "Bulk Discount" (The Multipack Trap)
*Product A (Single Bottle) 16 oz for $3.20
*Product B (Twin Pack): Two 12 oz bottles (24 oz total) for $5.28
*The Trick: Shoppers naturally assume buying the twin pack or "bigger box" saves money.
*The Reality: Product A is $0.20 per oz vs Product B at $0.22 per oz.
*The Results: Product B gives you 9.1% less product for the same money. Buying two(2) single bottles is actually the Better Deal than buying the twin pack.
Example 2: Laundry Detergent Dilemma (Unit Trap Spotting)
*Product A (Liquid Pods Laundry Detergent): 93 fluid oz (63 loads) for $27.99
*Product B (Liquid Pods Laundry Detergent): 47 oz by weight (32 loads) for $19.99
*Product A: Retail packaging shows $.30/ounce
*Product B: Retail packaging shows $0.43/ounce
*Solution: These are prepackaged pods so compare the number of loads and not the fluid ounces using By Servings or Quantity feature.
*The Reality: Product A costs $0.44 per load vs Product costing $0.62 per load.
*The Results: Product B gives you 28.9% less product for the same money. The more expensive Product A is the Better Deal.
Example 3: The Sneaky Shrinkflation Metric Shift (Packaging and Upsizing Spotting)
*Product A (Old Packaging): 16 oz of ground coffee for $12.79
*Product B (New "Eco-Friendly" Bag): 28 oz of ground coffee for $26.99
*Product A: Retail packaging shows $1.07/ounce (but it's really $0.80/ounce)
*Product B: Retail packaging shows $0.96/ounce so this seems cheaper in per ounce.
*The Reality: Product A is $0.80 per oz vs Product B at $0.96 per oz.
*The Results: Product B gives you 17.1% less product for the same money even though the packaging shows $0.96/ounce compared to Product A showing $1.07/ounce on the packaging itself. Product A is the Better Deal. Buy two(2) 16 oz of Product A if you must and get 34% more for your money compared to Product B.
Рейтинг магазина
Ранг магазина определяется на основе нескольких параметров, установленных Google и Apple.
Все категории в
Соединенные Штаты--
Покупки в
Соединенные Штаты#129
Создайте аккаунт, чтобы видеть среднее количество загрузок за месяцСвяжитесь с нами
theBetterDeal:Price Calculator Статистика рейтинга с течением времени
Рейтинг использования Similarweb и рейтинг Apple App Store (theBetterDeal:Price Calculator)
Рейтинг магазина
Рейтинг
Рейтинг theBetterDeal:Price Calculator по странам
Графы, в которых theBetterDeal:Price Calculator имеет наивысший рейтинг в своих основных категориях
Нет данных для отображения
Лучшие конкуренты & Альтернативные приложения
Приложения с высокой вероятностью будут использоваться одними и теми же пользователями, из одного и того же магазина.
Нет данных для отображения
октябрь 11, 2026